RSS
niedziela, 11 kwietnia 2010
konkurs panfu na zp

konkurs nicki pand konkurs na najlepszom hatke pandy ze zp:

11mica 6/10

adam54 9/10

Ariel21  6/10

Dizmo 2/10-

Ajsi123 5/10

fado5 6/10

hannah_montana_nr1 4/10-

zuria1998  6/10

Bercik111  5/10

anemonka10  8/10

teraz pandy BEZ ZP :p

zuz_11  5/10

Ula1999  4/10-

PANDY 1/10,2/10,3/10,4/10.ODPADAJOM pszy tych pandach nickach som minusy oznaczajom odpadniecie z konkursu pozdrawiam a tu jest licznik czasu do kiedy trwa konkurs (POZDRAWIAM)W TAGU NAPISANY LINK DO LICZNIKU NQ.:-)

dalem wam licznik pszeptem xd nq

licznik czasu roznych konkursow panfu

http://e-gify.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=112&Itemid=159&25001342df7c85a02ec19c6cf2db1ea0=6a8686ca729d8968f716318cacb983f5

pozdrawiam tu jak bede dawac jakies konkursy to tu macie licznik kiedy sie zakonczy dam dzis duzo wpisow nq.[papa]

sobota, 03 kwietnia 2010
“Herbatka z Ellą”

2 April 2010

Witam wszystkie Pandy!

Nadszedł czas  na mój kolejny wywiad z Pandą z Panfu! Kilka dni temu odwiedziłam Szymano21 w jego chatce. Oto zapis naszej bardzo sympatycznej rozmowy:

Ella: Witaj Szymano21! bardzo mi miło Cię poznać! :)

Szymano21: Dzięki Ella, nawzajem!

Ella: Powiedz mi, jakie miejsce najbardziej lubisz na Panfu?

Szymano21:  Mmmh….Miasto jest zawsze pełne Pand i ciekawe. Są tam trzy sklepy i można się tam zakolegować łatwo z innymi. Jest tam także moja ulubiona gra : 4Boom!

Ella : Ja też bardzo lubię nasze miasto. Ale kiedy chcę pobyć w trochę spokojniejszym miejscu, to chętnie chodzę na plażę Karaibską i słucham pięknych piosenek Lenny’ego. Są takie romantyczne! :) Dobrze, a powiedz mi teraz jaka była do tej pory Twoja ulubiona przygoda na Panfu?

Szymano21: Nie przeszedlem ich wiele jeszcze, ale mój brat (Panda o nicku Radzina) najbardziej polubił historię Amalury.

Herbatka z Ella_page001

Ella: Piękna przygoda! I także bardzo romantyczna! Historia Joshua i Amalury pokazała nam, że prawdziwa miłość jest wieczna :) Wiem już, że bardzo lubisz grać na Panfu, ale być może brakuje Ci tutaj jakiegoś miejsca. Gdybyś mógł wybrać, jakie miejsce najchętniej byś stworzył na Panfu?

Szymano21:  Kino! To by było fantastyczne miejsce! Bardzo lubię oglądać filmy, a najbardziej lubię komedie.

Ella: Świetny pomysł! kino na pewno by nam się przydało na Panfu. Z Maxem też bardzo lubimy oglądać filmy. Max lubi filmy przygodowe, a ja chyba też najbardziej lubię komedie. A powiedz mi Szymano21, jaka jest Twoja ulubiona postać na Panfu? (Nie musisz mówić ze ja hihi) ;)

Szymano21: Ty, Max i Bruno z restauracji.

Ella : Bardzo Ci dziękujemy! :D A Bruno to wspaniała Panda i robi najlepsze frytki na świecie! No dobrze, już czas na ostatnie pytanie naszego wywiadu: kto jest Twoim najlepszym przyjacielem/przyjaciółką na Panfu i kogo chciałbyś pozdrowić?

Szymano21: Moim najlepszym przyjacielem jest Panda ’sakura love”. Pozdrawiam ją!

Ella: Bardzo dziękuję za wywiad! Było mi bardzo miło Cię poznać i odwiedzić Twoją chatkę!

Do zobaczenia na Panfu!

ellapage001

ella&max_page001

dozobaczenia wasz administrator


Polowanie na jajka!

2 April 2010

Dzień dobry Pandy!

Jak minął Wam wczoraj Złoty Prima Aprilis? :) Kamaria lubi robić takie miłe niespodzianki Pandom i dlatego tak ją lubimy! Czy zrobiliście wczoraj komuś jakiś kawał? Opowiedzcie nam o swoich primaaprilisowych żartach w komentarzach, chętnie je przeczytamy i może zapamiętamy kilka pomysłów na przyszły rok! ;)

Wracając do Wielkanocy i Polowania na Pisanki, czy odwiedzacie naszego Królika Benka codziennie w stadninie? Dobrze, że Benek daje nam podpowiedzi, gdzie ukrył jajka, inaczej byłoby to jak szukanie igły w stogu siana!

Nawet mimo podpowiedzi Benka, kilka dni temu trudno mi było znaleźć ukryte jajka wielkanocne… Po przeszukaniu całej plaży, pod każdym kamieniem, za każdą palmą znalazłem jajka, ale nie wielkanocne!!!

To prawda! Byliśmy z Maxem na Karaibskiej Plaży i zamiast na pisanki, trafiliśmy na dużą ilość małych białych jajek, które wcale nie wyglądały jakby zniosła je kura! Nigdy takich jajek nie widziałam wcześniej! Przypomniałam sobie wtedy, że żółwie zakopują jajka w piasku, żeby się ogrzewały w cieple promieni słonecznych. Jesteśmy więc przekonani, że były to małe żółwiątka jeszcze ukryte w swoich skorupach. Zostawiliśmy je w spokoju  i poszliśmy szukać dalej pisanek Królika Benka, ale nigdzie nie mogliśmy ich znaleźć. Zapytaliśmy więc Penny i Lenny’ego, czy nie widzieli jak Benek chowa coś na plaży, ale oni nadal są w sobie tak zakochani, że świata poza sobą nie widzą! To takie urocze… :) Mam nadzieję, że ja też tak kiedyś będę się czuła…

Na pewno, Ella:roll:

Trochę żałowałem, że nie zobaczę jak małe żółwie się wykluwają ze skorup… Byłem bardzo ciekawy jak będą wyglądały. Czy będą to żółwie morskie, a może lądowe? Kto wie, może to kosmiczna odmiana, albo skrzyżowane z Pokopetsami latające żółwie!

A może to były jaja dinozaura? Albo ….

Masz bujną wyobraźnie, Max :D

Chodźmy lepiej poszukać pisanek Królika Benka!

Do zobaczenia Pandy!

ADMINISTRATOR

Tagi: news
16:02, demkam
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 kwietnia 2010
PRIMA APRILIS

dzis mamy PRIMA APRILIS wienc mam dzisiaj dobry humorek wienc pisac na E,mail:Demkam@interia.pl i nazwe loginu to dam wam czytelnika lub administratora

piszcie na moj E,mail otresci: panfu adminczytelnik123456789

i bedziecie juz administratorami lub czytelnikami postaram sie odebrac ten E,mail w ciongu 30min lub 1h

pozdrawiam was ADMINISTRATOR PRO forum.zdjencie zrobione  ale to nie ja!!zdjencie ale to nie ja!!hehe

REGULAMIN!!!

1. Pisanie postów.
a) Nie wolno spamować i off-topować.3spamy ban na 30min 10spamu 3godziny banu 30spamu ban na 2dni
b) Nie piszemy w TaKi sPoSób ani p()|ban na 5min lub 20min
c) Nie piszemy postów typu „Fanie!” lub „ok”. Minimalnie 3 wyrazy w poście.poza 3 ban na 10min
d) Zbyt duża ilość znaków interpunkcyjnych i emotek jest zabroniona. Maxymalnie 3 poza 3 ban na 30min
e) Zakaz pisania zbyt dużej ilości liter typu „czeeeeeeeeeeeeeeeeeść”ban na 50min
f) Zakaz używania jakich kolwiek wulgaryzmów. ban 3godzin
g) Nie wolno pisać kilka postów na raz. Maxymalnie 1.ban na 5min
h) Staramy się pisać poprawnie po polsku.ban za niepisanie po polsku 3min lub 2min
i) Zakaz używania koloru czerwonego!. Ten kolor mogą używać tylko i wyłącznie administratorzy!jak ktos urzyje ban na 5min.
j) Zakaz nadmiernego pisania kolorem.ban 5min

2. Użytkownicy.
a) Nie obrażamy innych użytkowników.w razie obrazy ban za 1wulgaryzm ban na 20min
b) Zabronione jest podawanie cudzych danych osobistych (numer GG, numer telefonu itp.) bez wcześniejszego uzgodnienia tego z właścicielem.ban na 6godzin lub 1dzien
c) Zakaz grożenia użytkownikom forum w jakim kolwiek celu. ban na 6godzin lub 1rok lub wiencej lub mniej!!

3. Inne.
a) Administrator ma prawo zmienić regulamin w każdej chwili.
b) Użytkownik musi przestrzegać niniejszego regulaminu. W przeciwnym razie ktoś taki zostanie zbanowany.administratora to niedotyczy!!
c) Dawać ostrzeżenia mogą udzielać tylko administratorzy i moderatorzy poprzez kliknięcie w słowo "uwaga" przy profilu użytkownika. (obok postu)
d) Osoba dająca ostrzenie musi napisać powód trzymając się zasad tego regulaminu.
e) Osoba, która da ostrzeżenie bez podstawy sama dostanie ostrzeżenie lub ban.ban na 1godzin ostrzerzenie banowe na 5min lub 10min!!
Uwaga !!!

1-2ostrzerzenia ban na 10min lub 30min
3 ostrzeżenia –ban na  1dzien
5 ostrzeżeń – ban na 3dni
10 ostrzeżeń –ban na 1tydzien
15ostrzerzeń – ban na 1miesionc

20ostrzerzeń-ban na 2lata

25-30ostrzerzeń-ban na 4lata

35-40ostrzerzeń-ban na 10lat

90-100ostrzerzeń-ban staly nie odblokacja konta.

UWAGA!!! REGULAMIN NIE DOTYCZY ADMINISTRATORA!!! xd pozdrawiam was.

Masz ZP i 40 poziom ?

Już niedługo będzie więcej poziomów,bo aż 50 !!

Pupile Panfu w niebezpieczeństwie!

Witajcie Pandy!

Jak minął Wam weekend? Czy spotkaliście Boneza na Panfu? Rozmawialiście może z Eloise? My mieliśmy z Ellą wyczerpujący dzień wczoraj! Wieczorem usiedliśmy przed komputerami, żeby do Was napisać, ale ledwo spojrzałem w ekran kiedy usłyszałem mały huk! Elli głowa opadła na klawiaturę: zasnęła tak była zmęczona!

To chyba przesilenie wiosenne, Max…  Nawet nie zauważyłam, kiedy zasnęłam! Obudziłam się kilka godzin później z odciśniętymi klawiszami na twarzy…

A więc opowiem Wam dziś, co nam się przydarzyło. Spacerowaliśmy sobie po wyspie, robiąc małą przerwę na piknik w dżungli. Była piękna pogoda i uznaliśmy, że miło będzie zjeść na świeżym powietrzu! Kiedy rozłożyliśmy już nasz kosz piknikowy i zamierzaliśmy wgryźć zęby w pyszne kanapki przyrządzone przez Bruno, usłyszeliśmy nagle szlochy dochodzące z krzaków! Kto to mógł być i dlaczego płakał? Odstawiliśmy więc kanapki i poszliśmy, tam skąd dochodził płacz. Była to mała Panda, która stała w krzakach zapłakana… Zapytaliśmy ją, co się stało i dlaczego jest jej tak smutno. Opowiedziała nam, że bardzo wcześnie rano przyszła do niej inna Panda udając, że jest elektrykiem i musi sprawdzić kable. Mała Panda wyszła na chwilę z pokoju, żeby przynieść elektrykowi szklankę wody i kiedy wróciła zniknęły wszystkie jej Bolisie i Woobysie! Oczywiście fałszywej Pandy-Elektryka także już nie było! “To Bonez!!!” krzyknęła Ella.  Ja także jestem przekonany, że to mógł być tylko on! Skoro nie udało mu się zawieźć Pokopetsów do fabryki zabawek, wziął się teraz za biedne zwierzątka z Panfu! Musieliśmy go szybko odnaleźć i uwolnić Bolisie i Woobysie! Przeszliśmy więc całe Panfu, i w końcu trafiliśmy na ślad w porcie! Przy zacumowanym statku stała wielka skrzynia z jedzeniem dla Bolisów – Bonez musiał być niedaleko! Zapytaliśmy rybaka, czy coś widział i ten opowiedział nam o pewnej Pandzie, która mówiła, że jest wielkim miłośnikiem zwierząt i zamierza zabrać Bolisie i Woobysie statkiem. Miłośnik zwierząt!?!? Bardzo w to wątpię… to na pewno Bonez szykuje kolejny okrutny plan! Ponoć tajemnicza Panda wynajęła pokój nad barem piratów, ale wczoraj nikogo tam nie było… Musimy teraz szybko tam wrócić z Ellą i schwytać Boneza! Nie pozwolimy, aby skrzywdził on bezbronne zwierzątka z Panfu, prawda Ella? Ellaaa ?!?!

Zzzzzzzzzzzz… Co ? Tak, tak, już idę!

Ach to przesilenie wiosenne ;) Choć Ella, zrobię Ci mocną herbatę z bambusa i ruszamy szybko do portu!

Do zobaczenia!


Max i Ella (która znów zasnęła…)

Witajcie ponownie Pandy!

Odzyskałam już nieco energii, dziś rano ledwo mogłam otworzyć powieki… Ale Max zrobił mi mocną herbatę z bambusa i poza tym mieliśmy sporą dawkę adrenaliny w porcie. Max już Wam opowiedział, jak dowiedzieliśmy się, że Bonez planuje porwanie Woobysiów i Bolisiów z Panfu na pokładzie statku! Rybak powiedział nam, że ta Panda, która przedstawiła się jako wielki miłośnik i kolekcjoner zwierząt, zamierzała wypłynąć przed południem. Wracając do domu, wymyśliliśmy więc z Maxem plan doskonały. Musieliśmy się postarać, przecież nie mogliśmy pozwolić, aby Bonez porwał wszystkie nasze zwierzątka i uciekł z nimi, by je sprzedać do fabryki zabawek! Wpadłam więc na pewien pomysł… Przypomniałam sobie, jak kiedyś Kamaria opowiadała, że Bonez straszliwie boi się rekinów i innych morskich stworzeń. Dlatego zawsze podróżuje samolotem! Pomyślałam więc, że musimy to wykorzystać, żeby przestraszyć Boneza w odpowiedniej chwili i uwolnić zwierzęta. Kto mógłby się przebrać za rekina lepiej niż… Max oczywiście! :) Na szczęście Lili miała u siebie w pracowni dokładnie to, co nam było potrzebne: stary kostium rekina z Halloween! Max go przymierzył i wyglądał idealnie!

nie wiem czy użyłbym akurat tego słowa Ella. Powiedzmy, że wyglądałem idealnie, jak na nasze potrzeby w tamtej chwili… :/ Tak czy inaczej nie mieliśmy wyboru. Trzeba było zrobić wszystko, żeby powstrzymać Boneza. Założyłem więc kostium i wskoczyłem do wody przy porcie. Czekałem i czekałem aż Bonez w końcu się pojawi. Było mi w wodzie okropnie zimno:(. Poza tym czułem się trochę śmiesznie… Nie wiem, czy gdyby iny rekin mnie zobaczył, to by nie wybuchnął śmiechem…

Byłeś bardzo dzielny Max! :) Prawdziwy postrach morskich głębin! Kiedy w końcu Bonez pojawił się na statku i zamierzał odpłynąć z portu ze zwierzętami na pokładzie, nagle Max wyskoczył z wody krzycząc “Rrrrrroooooooaarrrrrr!!!”. To było całkiem śmieszne, ponieważ rekiny wcale nie wydają takiego dźwięku, ale Bonez na szczęście tego nie zauważył, tak bardzo przestraszył się ogromnych zębów naszego fałszywego rekina! :D Od razu puścił ster i uciekł daleko od portu! Nie wiemy, gdzie jest teraz, ale na pewno nie będzie już próbował porwać waszych ukochanych Woobysiów i Bolisiów. Możecie być tego pewni! Max był bardzo zadowolony ze swojego wystąpienia, ale chyba był jeszcze bardziej szczęśliwy, kiedy mógł zdjąć mokry kostium i wysuszyć się przy kominku z kubkiem gorącej czekolady ;)

Ależ to był poranek, drogie Pandy! Ale przynajmniej nasze zwierzęta są już bezpieczne.

Acha, chciałam jeszcze Wam powiedzieć, że kiedy byliśmy w porcie spojrzałam w teleskop i zauważyłam, jak płynie w stronę naszej wyspy statek, z którego wystawały wielkie białe uszy… Wiecie może, kto nas zamierza odwiedzić? Myślę, że do wieczora nasz gość będzie już w porcie, to damy Wam o wszystkim znać!


Do zobaczenia!
Ella i Max (który zasnął na fotelu przy kominku po tych morskich wrażeniach)

“Herbatka z Ellą!”

Witam Pandy!!!


Jak wspominaliśmy jakiś czas temu, mamy ochotę z Maxem bliżej poznać nasze wspaniałe Pandy z Panfu! Zdecydowaliśmy więc, że będziemy chodzić na zmianę po naszej wyspie i rozmawiać z Wami, pytać o Wasze ulubione gry, o pomysły na ulepszenie Panfu, oglądać Wasze chatki, pomagać Wam w rozwiązywaniu przygód oraz po prostu sobie porozmawiać przy dobrej herbacie! :)

Dziś chciałabym Wam przedstawić mój krótki wywiad z Pandą o imieniu wiktoria0118, którą odwiedziłam dziś w jej pięknej lodowej chatce:

ella wywiady_page001

Ella:

Witaj! Masz tutaj pięknie urządzoną chatkę!

wiktoria0118:

Dziękuję, Ella! :)

Ella:

Po pierwsze bardzo dziękuję za zaproszenie i chciałam Ci zadać kilka pytań o twoim życiu na Panfu! Właśnie kończy się przygoda z okrutnym Bonezem i Pokopetsami, a ja chciałabym  się dowiedzieć, która przygoda do tej pory najbardziej Ci się podobała?

wiktoria0118:

Najbardziej podobała mi się przygoda z Big Footem! To dzięki tej przygodzie mam moją chatkę – igloo!

Ella:

Big Foot! Mnie też się ta przygoda bardzo podobała! To jedna z moich ulubionych! :D

Chciałam się jeszcze dowiedzieć, co najbardziej lubisz robić na Panfu?

wiktoria0118:

Lubię czatować z przyjaciółmi i pracować w salonie piękności, gdzie jestem szefową.

Ella:

Wspaniale! W takim razie wpadnę do Ciebie do salonu na nową fryzurę!

wiktoria0118:

Dla Ciebie Ella będzie gratis! :)

Ella:

Dziękuję, jesteś bardzo miła! Powiedz mi, czy chciałabyś coś zmienić na Panfu?

wiktoria0118:

Chciałabym, żeby ubrania były dla wszystkich Pand i żeby nie było Złotego Pakietu…

Ella:

Często to słyszymy, ale to niestety nie jest możliwe, inaczej Panfu nie mogłoby istnieć… Ale dlatego organizujemy najczęściej jak możemy Złote Piątki, żeby wszystkie Pandy mogły raz na jakiś czas korzystać ze wszystkich opcji! :) Powiedz mi jeszcze wiktorio, jakie masz plany na Wielkanoc? Upieczesz jakąś wielkanocną babkę?

wiktoria0118:

Ładnie się ubiorę i udekoruję chatkę na tę okazję!

Ella:

Bardzo Ci dziękuję za wywiad i za gościnność. Twoja chatka jest naprawdę piękna! Miłej zabawy na Panfu i do zobaczenia!

Miejcie oczy szeroko otwarte Pandy! Kiedy zobaczycie mnie na Panfu, zaproście mnie na herbatkę z bambusa do siebie, pokażcie mi swoją chatkę i opowiedzcie o swoim życiu na Panfu! Będę się starała przyjąć każde zaproszenie, jednak wiecie, że nie mogę się rozdwoić! ;) Zapraszam Was więc na cykl:  “Herbatka z Ellą”!

 

Ella miasto_page001


podpis_ella

 

Benny Bunny na Panfu!

Dzień dobry Pandy!

Dziś rano odwiedził nas tajemniczy gość, którego zobaczyłam płynącego na statku w stronę naszej wyspy. Wiecie już kto to? Zgadza się, to Benny Bunny, czyli Królik Benek!!! :D :D Witamy ponownie na Panfu Benku! Bardzo nam jest miło znów Cię tu gościć!

Witam wszystkich! Mnie też jest bardzo miło tu być! Bardzo lubię waszą wyspę i Pandy. Miałem przypłynąć nieco wcześniej, jednak byłem tak zajęty malowaniem jajek na pokładzie statku, że nie przypilnowałem steru i statek popłynął w drugą stronę! Ale najważniejsze, że już jestem i przywiozłem nawet ze sobą kilka kur, żeby jajek nam na Wielkanoc nie zabrakło!

Hehe, jesteś bardzo zapobiegawczy Benku! A powiedz nam, skąd dokładnie przypłynąłeś?

Z Wyspy Wielkanocnej, oczywiście. W zeszłym roku poznałem na Panfu rybaka, który mi opowiedział o tej wyspie. Z taką nazwą, aż się prosiło, żebym ją odwiedził! :) Wyobrażałem sobie wyspę pełną wielkich jajek wielkanocnych i królików! Jak tam dotarłem okazało się, że nic z tych rzeczy i tak naprawdę mieszkańcy nie obchodzą nawet Świąt Wielkanocnych! Wyspa nosi taką nazwę, dlatego że została odkryta w drugi dzień Wielkanocy przez Holenderskich żeglarzy! Ale było tam tak przyjemnie i pięknie, a mieszkańcy okazali się bardzo sympatyczni, więc uznałem, że tam na trochę zostanę. Miałem tam w końcu spokój, aby przygotować się do kolejnych świąt i opracować nowe techniki malowania jajek wielkanocnych! Odkryłem nawet farbę, która sprawia, że jajka są niewidzialne! Tegoroczne polowanie na pisanki zapowiada się więc pasjonująco!

Ojej! Ale niewidzialne jajka? Czy to nie będzie trochę zbyt trudne dla naszych Pand? Świetnie znają naszą wyspę i na pewno uda im się znaleźć wiele ukrytych pisanek, ale niewidzialne jajka??

A kto powiedział, że Wielkanocne Polowanie na Jajka to bułka z masłem? Trzeba się postarać, żeby otrzymać nagrody! ;) Ale jestem pewien, że wszyscy sobie świetnie poradzą! Wystarczy być czujnym i mieć nosa! I to dosłownie, ponieważ obawiam się, że kilka jajek nie przetrwało tej długiej podroży i zgniło… A wszyscy wiemy jak nieprzyjemny jest zapach zgniłego jajka! Ale przywiozłem ze sobą także pewne złote jajo, które dostałem w prezencie od pewnego Szejka z Bliskiego Wschodu. Sądzę, że jest bardzo cenne! Jednak nie wiem, gdzie je zawieruszyłem,  w tym całym bałaganie… Pewnie jest wśród innych pisanek. Być może znajdziecie je, w czasie polowania!

Czekam na Was drogie Pandy w stadninie koni! Wytłumaczę Wam zasady tegorocznego Wielkanocnego Polowania na Jajka i nawet dam Wam kilka wskazówek! ;) Do zobaczenia!

Benek już pokicał dalej hihi! A więc, nie ma na co czekać! Idźcie przywitać Królika Benka w stadninie i rozpocznijcie polowanie na pisanki!

max_ella_benny_page001

Pozdrawiamy Pandy, które spotkaliśmy dziś na serwerze Bollywood u Benka! I oczywiście pozdrawiamy wszystkie inne Pandy na Panfu! :) Do zobaczenia!
Ella, Max i Królik Benek

Dziś jest Dzień Złotych Pand!!!

Cześć Pandy!


Właśnie otrzymaliśmy wiadomość z ostatniej chwili od Kamarii, która była tak dumna z Waszej odwagi, pracy i pozytywnej energii w przygodzie z Pokopetsami, że uznała, iż zaczaruje całe Panfu i zrobi dziś Złoty Czwartek :) :) :)

Wspaniała nowina!!! Poza tym dziś jest Prima Aprilis :D Świetna okazja, żeby wejść na Panfu i bawić się jako Złota Panda! Oznacza to, że możecie przez cały dzień korzystać ze wszystkich funkcji, które normalnie są dostępne tylko ze Złotym Pakietem (kupowanie ubrań, urządzanie chatki na drzewie, jazda samochodem, Podwodna Szkoła Panfu i wiele innych atrakcji)!

Ponadto dziś jest także Dzień Otwartych Poziomów! Wszystkie poziomy w grze na Panfu są więc przez cały dzień dostępne dla wszystkich! Zamieńcie inne Pandy w kurczaki, bryły lodu, albo teleportujcie się lub stańcie się niewidzialni!

Życzymy Wam dobrej zabawy na Panfu!!!


Do zobaczenia,

Max & Ella

Mój syn jest piratem

Podczas tej przygody odkryjesz wiele tajemnic z przeszłości Kamarii oraz poznasz na swej drodze sławnych piratów. Idź i porozmawiaj z Ośmiornicą na plaży. Ta twierdzi, że ktoś ukradł jej skarb i grozi, że jeżeli nie otrzyma go spowrotem całe Panfu zatonie w czarnym atramencie! ;-(Mówi, żebyś poszedł do Kamarii, ponieważ jest za to po części odpowiedzialna. Kamaria opowie Wam trochę o swojej przeszłości...

"Dawno, dawno temu, kiedy byłam jeszcze młodą Pandą jeździłam po świecie aby poznać nowe kultury i żyć w zgodzie z naturą. Pewnego wieczoru, gdy podziwiałam piękny zachód słońca poznałam na plaży pewnego odważnego
podróżnika. Spędziliśmy całą noc na rozmawianiu i szybko dotarło do nas, że jesteśmy w sobie zakochani. To była moja jedyna wielka i prawdziwa miłość. Przeżyliśmy wspólnie wspaniałe i wyjątkowe chwile! Byliśmy w sobie tak zakochani! Niestety ta miłość nie trwała wiecznie.""Pewnego dnia zniknął i nigdy nie wrócił. Czułam się bardzo zraniona i nie rozumiałam dlaczego mnie opuścił tak nagle. Jednak zostawił mi pewną część siebie. Niedługo potem dowiedziałam się, że oczekuję jego dziecka. Urodziłam pięknego syna. Nigdy nikomu o tym nie opowiadałam. Taka jest jednak prawda.""Nie wiem niestety gdzie jest mój syn. Ciągle wypytywał o swojego ojca, aż w końcu wyruszył pewnego dnia ze swoim przyjacielem Fredem aby go odnaleźć. Wraz z Fredem przemieżyli wiele mórz i oceanów. Fred był ośmiornicą."Być może to właśnie o nim jest mowa? Idź na do ośmiornicy i spytaj się jej czy ma na imię Fred. Ośmiornica Wam powie, że ma na imię Fred i że kiedyś wraz z synem Kamarii wyruszili na poszukiwanie jego ojca i skarbu. Niedawno zabrał ze sobą cały skarb i uciekł. Ośmiornica chyba się wkurzyła....Syn Kamarii ukrywa się gdzieś w magicznym lesie. Idź tam.Syn Kamarii jest bardzo głodny. Przynieś mu kurczaka z restauracji.Następnego dnia Syn Kamarii opowie Wam swoją wersję....

"Wiele lat temu, Fred i ja wyrusziliśmy w poszukiwaniu mojego ojca oraz ukrytych skarbów. Znaleźliśmy wiele cennych skarbów, gdy pewnego dnia pojawił się na mojej drodze zły pirat, William Pandabeard. To stary rozbójnik, któremu nie można ufać! Sam się niestety o tym przekonałem. Pewnego dnia piliśmy wspólnie lemoniadę do bladego świtu i opowiedziałem mu o naszych cennych skarbach. Następnego ranka, gdy się obudziłem pirat zniknął i wszystkie skarby razem z nim! Fred pomyślał wówczas, że to ja je ukradłem i schowałem i dlatego musiałem uciekać daleko."Wróć do ośmiornicy. Ta oczywiście jeszcze raz łaskawie wspomni, że jeśli nie dostanie skarbu zaleje Panfu swoim czarnym atramentem :-]. Na dodatek mówi, żeby Syn Kamarii do niej przyszedł. Synek zaś uważa, że to nie najlepsiejszy pomysł, dlatego proponuje, abyście razem z nim poszli do Kamarii. Kamaria ukryje go gdzieś w zamku. Teraz, musisz iść do rybaka w porcie i spytać się go czy wie coś na temat niejakiego Wiliama . ;-) Rybak bardzo dobrze go zna! Na dodatek wie, że ukrywa się na wyspie. Rybak pożyczy Wam swojej motorówki, ale musicie znaleźć do niej klucz. Jest na wulkanie.Oryginalny breloczek :-D.

Porozmawaij z rybakiem i wróć jutro

Szpital na Panfu

Na Panfu jest szpital! Jednak, aby do niego wejść trzeba najpierw zrobić sok multivitaminowy, aby ochrzcić szpital :-D. A więc idziemy na plażę (zwykłą, nie Karaibską) i gadamy z Yoyo - tancerzem breakdance. Biedaczek zwichnął sobie łapę, gdy trenował nowe figury taneczne :-]. Nie może wejść do szpitala bo jest zamknięty i trzeba go najpierw ochrzcić tak jak statek. Statek chrzci się rozbijając o jego burtę szampana. Ale szpital to jest szpital i musi być zdrowo, więc szpital będzie ochrzczony sokiem ;-).  Idziemy do stajni i bierzemy czerwone jabłuszko :-D. Wracamy na plaże i gadamy z Yoyo. Poźniej idziemy po zielone jabłko (jest tam gdzie czerwone xD) i wracamy do Yoyo. Potrzebny nam jest pyłek z największego kwiatu na Panfu. Jest w dżungli. Teraz potrzebujemy butelki. Idziemy, więc do barmana, który jest w / na dyskotece. Wracamy na plażę i chrzcimy szpital :-] (po prostu klikamy na tą szope, na której jest wywieszona biała chorągiewka z czerwonym krzyżem). I już możemy wejść do szpitala!Moim zdaniem szpital jest bardzo fajny. Jest tam nawet rentgen! Gdy tam klikniemy kościotrup zaczyna tańczyć :-D.

Jak wejść na okno w szpitalu

1. Siadamy na wózku
2. Stajemy pod zieloną szafką
3. Wchodzimy na szafkę
4. Wchodzimy na okno :-D

Uwaga!! Jeśli będziesz chodzić po ścianach szpitala Twoja panda zniknie. Po prostu schowa się "za ścianą" :-]Tajemniczy telefon

Idź do Salonu Piękności. Po chwili powinien zadzwonić telefon telefon. Złowieszczy głos grozi, że jeśli nie przyniesiesz mu czekoladowych ciasteczek stanie Ci się coś złego :-( ! Czy na Panfu jest jakiś złoczyńca pirat >:-> ]:->? Kliknij na walizkę, a następnie idź do Kamarii (w końcu to ona piecze najpyszniejsze ciasteczka :-D).  Kamarii skączyła się mąka. Idź zatem do restauracji i weź mąkę (jest na oknie). Wróć do Kamarii. Teraz potrzebujesz cukru. Jest on w lodziarni na stoliku. Wróć znowu do Kamarii. Teraz ma wszystkie składniki do upieczenia ciastek. Pójdź gdzieś na chwilkę, a gdy wrócisz, ciasteczka napewno będą gotowe. Zanieś walizkę i połóż ją pod znakiem. Potem wyjdź, żeby złoczyńca miał czas na zabranie walizki, a następnie wróć tam i poszukaj śladów. Są pod znakiem. Kliknij na nie, a następnie na kawałek materiału. Następnie wróć do Kamarii i poszukaj śladów następnego dnia. Są w dżungli. Tym razem nastęoną poszlaką jest rudy włos... Hmmm... czy ktoś na Panfu ma czerwone włosy? Chyba potrzebujemy więcej dowodów. Następnego dnia, ślady są w porcie. Tam znajdziemy..... marchewkę! :-] Znowu wracamy do Kamarii i następnego dnia znowu zamieniamy się w detektywa. Ślady są w mieście. Tam znajdujemy dziwny rysunek... na którym jest igloo... Czy wiecie już kto jest tą Pandą, która zażądała ciasteczek? :-D Podsumujmy : niebieski kawałek materiału, rudy włos, marchewka i plan igloo. Wracamy do Kamarii i wpisujemy w chat imię tej Pandy... A jest nią oczywiście.... Carl!


To w końcu on zbudował igloo na Panfu! A ta nadgryziona marchewka należała  zapewne do jednego z podopiecznych Carla czyli do Pompoma!


One uwielbiają marchewki!

Carl pewnie siedzi w bibliotece. Idźcie do niego - trzeba tą całą sprawę wyjaśnić! Carl mówi, że to wszystko dlatego, że chciał zwabić papugę Pandabearda. Wypuścił ją z klatki, bo chciał, żeby mogła rozprostować skrzydła. A ona wyfrunęła przez otwarte drzwi. Carl nie mógl jej złapać, ale przypomniał sobie, że papuga uwielbia ciasteczka. Carl niestety nei umie piec ciastek. Dlatego wpadł na, pomysł z telefonem. Oczywiście nie chciał naprawdę zrobić krzywdy żadnej Pandzie. Carl to zawsze coś nabroi! A później ma kłopoty! Ale za rekompensatę dostajemy strój detektywa!I jak wyglądam? :-D

Pokopetsy

Bonez powrócił! I chce złapać wszystkie Pokopetsy! (Nie pytajcie, sama nie wiem co to jest xD) Musimy zbudować dla nich pomieszczenie. To znaczy Manfred musi, ale my mamy mu w tym pomóc.

To Manfred :Jest na torze wyścigowym.

Manfred nie ma narzędzi do zbudowania obory. Są one porozrzucane po całym Panfu...

Śrubokręt jest w jaskini (tam gdzie Level Booster)Kombinerki są na torze wyścigowymWiertarka jest w zamku (tam, gdzie w przygodzie Joshua i Amalura, była krowa)Piła jest w sali gimnastycznejKlucz jest w stajniKlucz francuski jest w stajni, tylko że w drugim pomieszczeniuMłotek jest w barze piratówLinijka jest w przebieralni na basenie

(zapomniałam zrobić zdjęcia :-D)

Jeśli mamy już wszystkie narzędzia wracamy do Manfreda. Budowanie obory zajmie mu jeden dzień.

A następnego dnia na mapie pojawi się....obora!
Was też zżera ciekawość jak ona wygląda ;-)?
A wygląda tak :Moim zdaniem, Manfred odwalił kawał dobrej roboty :-]

Do obory narazie nie można wejść. Musimy zaczekać do przyjazdu Pokopetsów. A one przyjadą dopiero za TYDZIEŃ!!! ;-(

Po tygodniu wracamy do obory. Można już tam wejść :-D. Ciekawe co będzie w środku.... A w środku jest.......... pusto :-/

Ale na mapie pojawił sie samolot. Idźmy tam....Tu już jest bardziej ciekawie! :-D Wejdźmy do samolotu.Ojojoj... ale się porobiło xD

Kliknijcie na tę Pandę, która jest związana... O co chodzi? Ona sobie żartuje czy jak? Żuje sobie gume i.... chwila... ona próbuje nam coś powiedzieć.... K.. A... M... A... R... I.....A.... Hmmm.... Kamaria!!! :-D No to lecimy do Kamarii. A Kamaria mówi, żeby wrócić do samolotu. Jak pewnie wydedukowaliście związaną Pandą jest Eloise - przyjaciółka Kamarii. Kamaria sądzi, że ktoś (zapewne Bonez) dał Eloise eliksir, który sprawił, że cały czas musi żuć gumę i przez to nie może nic mówić. Ale Kamaria na pewno coś na to zaradzi! W końcu zna wszystkie eliksiry świata ;-). Ale musicie jej pomóc w zbieraniu składników. Kamaria potrzebuje śliny ropuchy (bleee :-]), gwiezdnych ziół oraz tęczowych kwiatów. Zacznijmy od śliny ropuchy.
Aby zdobyć ślinę ropuchy porzebne nam są : ropucha i szklane naczynie :-D. Naczynie dostaniemy od Kamarii, a naszą ropuszkę znajdziemy w  magicznym lesieKlikamy na ropuchę i przytrzymujemy na niej lewy przycisk myszy do chwili, gry zbierzemy całą ślinę.
Wracamy do Kamarii i dajemy jej ślinę. Teraz są nam potrzebne gwiezdne zioła. Znajdziecie je na plaży.Gdy zebraliśmy już gwiezdne zioła ,oddajemy je oczywiście Kamarii , i ruszamy na poszukiwanie tęczowych kwiatów. Jeśli nie chce Wam się szukać to powiem, że są na Karaibskiej Plaży :-D.Teraz musimy poczekać, aż Kamaria upichci antidotum. Zajmie jej to jeden dzień, więc wróćcie jutro :-]

Następnego dnia idziemy do Kamarii (do wieży) i bierzemy od niej eliksir.Wracamy do samolotu i dajemy Eloise eliksir. Teraz musimy ją rozwiązać. Idźmy do Lili, która jest w salonie piękności. Pożyczy nam nożyczki.Teraz, gdy Eloise jest rozwiązana możesz uwolnić zwierzaki.Ale Bonez zablokował kłódki zagadkami. Niestety, pierwszej zagadki nie udało mi się rozwiązać i musze spróbować jutro :-\. Ale rozwiązaniem drugiej zagadki jest... eeee... no taki jeżyk... zielony :-DJutro (mam nadzieję) rozwiążę pierwszą zagadkę i napiszę o tym na bloogu. :-]Rozwiązałam już pierwszą zagadkę. Rozwiązaniem jest plaża F.
Pokopetsy są już uwolnione :-]! Ale nie chcą wyjść ze swoich klatek :-(. Pewnie się boją. Ale możemy je zwabić frytkami z chili. Idźmy zatem do Bruno, który jest w restauracji.
Niestety, Bruno nie ma papryczek chili. Takie roślinki rosną w ciepłych miejscach. Może na wulkanie? Sprawdźmy...Są! Ale jakieś takie..... niedojrzałe? :-/
Bruno faktycznie mówi, że te papryczki są jeszcze niedojarzałe. Ale ma pewien pomysł. Może gdy je włożymy do maszyny profesora Bookworma to będą dobre?Pójdźmy więc do profesorka.Jest w jaskini, w dżungli. Profesorek mówi, że to się może udać, ale musimy poczekać jeden dzień.

Nazajutrz wracamy do jaskini. Papryczki są już dojrzałę. Zanieśmy je do Bruna. On włoży je do piekarnika..... na jeden dzień :-O. To już zaczyna być wkurzające ;-).


Gdy wrócimy następnego dnia Bruno opowie nam dziwną historię. Ktoś był u niego w nocy! Ale gdy Bruno przyszedł z patelnią nikogo nie było. Ten ktoś jednak zostawił zagadkę (kliknijcie na podstawkę na ser)....


Klikamy na strzałkę i wpisujemy... 5  , bo tyle świeczek zostało. Teraz Bruno może spać spokojnie. A w nagrodę dostajemy frytki z chili :-].  Wróćmy do samolotu i poczęstujmy Pokopetsy frytkami. Udało się teraz musimy je zaprowadzić do obory.Za pomoc w uratowaniu Pokopetsów dostajemy specjalny bilet, który będziemy mogli wymienić na jednego z tych słodziutkich zwierzaczków :-D!Ale zwierzątka najpierw muszą się oswoić z nowym otoczeniem. A my tymczasem zajmiemy się Bonezem. Idźmy do samolotu i porozmawiajmy z Eloise. Ona ma plan, jak możemy pozbyć się Boneza. Najpierw trzeba dokręcić śrubkę, którą wcześniej odkręciła, aby zmusić Boneza do awaryjnego lądowania.Później musimy poczekać aż Bonez wejdzie do samolotu. Uciekamy gdzieś na chwilkę, aby miał na to czas. Później, wracamy do samolotu. Musimy sprawdzić czy Bonez jest w środku...
Aaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!! Bonez!!!!!!!!!!!!!!!! :-O :D:-|

:-] Wychodzimy szybko z samolotu i klikamy na czerwony przycisk. Eloise włączyła automatycznego pilota. Wyślemy Boneza w Himalaje! :-D

Życzymy KOSZMARNEJ podróży, Bonez! :-]
Gdzie jest dyskoteka?

Oto instrukcja jak znaleźć dyskotekę :
1. Idziemy na zamek
2. Na dziedzińcu jest dziwna piramidka - to właśnie dyskoteka
3. Wchodzimy na dyskotekę
4. Tańczymy do białego rana :-]

Na dyskotece możesz :
* tańczyć
* grać w grę "Globy"
* słuchać różnych piosenek (tylko dla ZP)
* na dyskotece jest również barman (potrzebny do kilku przygód)
:-D

Jak robić zdjęcia na Panfu

Jak widzicie mój bloog zawiera dużo zdjęć. Nie robię ich aparatem. Aby zrobić takie zdjęcie w jakiejkolwiek grze, należy :

1. Na klawiaturze wcisnąć klawisz PrintScSysRq, który (na mojej klawiaturze) znajduje się w zaznaczonym miejscu (patrz obrazek)2. Następnie otwieramy Painta
3. Wybieramy opcję (u góry) Edycja --> wklej.
4. I już mamy nasze "zdjęcie" :-D

Można to stosować w każdej chwili i w każdej grze

Wielkanocne poszukiwania

środa, 31 marca 2010 18:21

Królik Benny Bunny przybył na Panfu!!! :-DChyba każda Panda wie co to znaczy - rozpoczęły się poszukiwania jajek wielkanocnych!!! :-]:-):-) Każdego dnia będziemy mogli znaleźć trzy jajka. Razem będzie ich piętnaście (z czego pięć zepsutych... bleee... :-]). Dzisiejsze jajka są w.... no właśnie gdzie? Oto zagadka Benka....
Hmmm.... Pewnie są w zamku! :-D No to biegiem! Jajka jest dość trudno znaleźc, ponieważ na początku widać je jako żółta chmurka.....

I tak : pierwsze jajo jest na głównym dziedzińcu....Drugie w foyer (czyli tam gdzie krowa najprościej mówiąc :-])....A trzecie jajo jest na sali balowej.....Ale nie trzeba wchodzić wysoko, żeby móc je zebrać..... Chociaż to jajo jest chyba zepsute, bo zamiast ptaszka (jak w poprzednich jakach) wyleciał z niego zielony obłoczek.... fuj... :-D
Benny Bunny na Panfu!


31 March 2010

Dzień dobry Pandy!

Dziś rano odwiedził nas tajemniczy gość, którego zobaczyłam płynącego na statku w stronę naszej wyspy. Wiecie już kto to? Zgadza się, to Benny Bunny, czyli Królik Benek!!! :D :D Witamy ponownie na Panfu Benku! Bardzo nam jest miło znów Cię tu gościć!

Witam wszystkich! Mnie też jest bardzo miło tu być! Bardzo lubię waszą wyspę i Pandy. Miałem przypłynąć nieco wcześniej, jednak byłem tak zajęty malowaniem jajek na pokładzie statku, że nie przypilnowałem steru i statek popłynął w drugą stronę! Ale najważniejsze, że już jestem i przywiozłem nawet ze sobą kilka kur, żeby jajek nam na Wielkanoc nie zabrakło!

Hehe, jesteś bardzo zapobiegawczy Benku! A powiedz nam, skąd dokładnie przypłynąłeś?

Z Wyspy Wielkanocnej, oczywiście. W zeszłym roku poznałem na Panfu rybaka, który mi opowiedział o tej wyspie. Z taką nazwą, aż się prosiło, żebym ją odwiedził! :) Wyobrażałem sobie wyspę pełną wielkich jajek wielkanocnych i królików! Jak tam dotarłem okazało się, że nic z tych rzeczy i tak naprawdę mieszkańcy nie obchodzą nawet Świąt Wielkanocnych! Wyspa nosi taką nazwę, dlatego że została odkryta w drugi dzień Wielkanocy przez Holenderskich żeglarzy! Ale było tam tak przyjemnie i pięknie, a mieszkańcy okazali się bardzo sympatyczni, więc uznałem, że tam na trochę zostanę. Miałem tam w końcu spokój, aby przygotować się do kolejnych świąt i opracować nowe techniki malowania jajek wielkanocnych! Odkryłem nawet farbę, która sprawia, że jajka są niewidzialne! Tegoroczne polowanie na pisanki zapowiada się więc pasjonująco!

Ojej! Ale niewidzialne jajka? Czy to nie będzie trochę zbyt trudne dla naszych Pand? Świetnie znają naszą wyspę i na pewno uda im się znaleźć wiele ukrytych pisanek, ale niewidzialne jajka??

A kto powiedział, że Wielkanocne Polowanie na Jajka to bułka z masłem? Trzeba się postarać, żeby otrzymać nagrody! ;) Ale jestem pewien, że wszyscy sobie świetnie poradzą! Wystarczy być czujnym i mieć nosa! I to dosłownie, ponieważ obawiam się, że kilka jajek nie przetrwało tej długiej podroży i zgniło… A wszyscy wiemy jak nieprzyjemny jest zapach zgniłego jajka! Ale przywiozłem ze sobą także pewne złote jajo, które dostałem w prezencie od pewnego Szejka z Bliskiego Wschodu. Sądzę, że jest bardzo cenne! Jednak nie wiem, gdzie je zawieruszyłem,  w tym całym bałaganie… Pewnie jest wśród innych pisanek. Być może znajdziecie je, w czasie polowania!

Czekam na Was drogie Pandy w stadninie koni! Wytłumaczę Wam zasady tegorocznego Wielkanocnego Polowania na Jajka i nawet dam Wam kilka wskazówek! ;) Do zobaczenia!

Benek już pokicał dalej hihi! A więc, nie ma na co czekać! Idźcie przywitać Królika Benka w stadninie i rozpocznijcie polowanie na pisanki!

Tagi: pisanki
01:02, demkam
Link Dodaj komentarz »
reporterzy Max i Ella pozdrowienia

reporterow panfu widzialy pandy nick od nich

1.pandik123

2.mk213

3.laguna12345

4.Julka0

brawa dla tych oto pand widzieli Elle i Maxa Max i Ella to tylko reporterzy to nie GM

pozdrawiam was kochane pandy.

zloty czwartek

ja zrobilem dzisiaj event na panfu zloty czwartek dzisiaj jest wszystko zarezerwowane dla pand cieszcie sie

Event wielkanocny

1jajka som na karaibskiej plazy

2jajka som na plazy

3na stadnionie

4w sali gimnstycznej

narazie to wszystko

piszcie komentarze

Event wielkanocny

Polowanie na Jajka Wielkanocne rozpoczyna się w tym tygodniu! Idź do stadniny koni  i porozmawiaj z Benny Bunny!

zapraszam do udzialu w evencie

kto znajdzie wszystkie jajka dostanie prezent!!!!

jak chcerz to wejs udzial jak nie chcerz to nie